пр-т Победы 112
Киев, Украина, 03115
тел./факс: (+380 44) 424 25 55


BINGO COVER SHOW. Фінал.Назад


Думаю, за 2009 рік майже всі кияни, що відвідують концерти, хоч раз та завітали на якийсь з вечорів проекту Bingo Cover Fest. Вічна проблема «Моя кохана Металліка знову не доїхала до України» була, в певному розумінні цього слова, вирішена. Вечірки, присвячені Nirvana, Muse, Rammstein, Metallica, Linkin Park, Pantera, Depeche Mode, Slipknot та іншим відомим гуртам зібрали на сцені неймовірну кількість команд як з Києва, так і з інших міст нашої країни, і не нашої теж. 

Варто відмітити, що каверфести дали чудову можливість молодим командам побувати на одній з найвідоміших рок-сцен Києва. Нажаль, організатори не завжди достатньо відповідально ставилися до відбору гуртів. І на сцену виходило чимало явно слабких команд, яким ще потрібно потренуватися на кошенятах у Барвах. Та попри це, фестивалі відкрили нам чимало нових цікавих команд, більшість з яких пройшло у фінальне Бінго Кавер Шоу. Тож перейдемо до цієї події.

Початок затримався на півгодини – проходив саундчек двох останніх гуртів. Та от останні ноти затихають, двері в зал відчиняються і на сцену виходить Віктор Зеленюк, беззмінний ведучий всіх фестів. Пару слів у привітання, трохи інформації про першу команду і…

Ліричний відступ. Попри те, що за вечір виступало аж 18 команд, звук у більшості з них був дуже достойний, а у деяких навіть просто відмінний. Респект усім, хто крутив ручки. Особливо штатному звукорежисеру Бінго.

Так як команд було дуже багато, дамо коротку характеристику кожному гурту, який відіграв на сцені того вечора. Нагадую, що порядок виступу команд визначав Його Величність Випадок. Гурти подані у тій черзі, в якій вони грали.

Команда NoraLasso виглядала дуже симпатично, вокаліст непогано копіював манеру співу лідера Muse. Гітара трохи різала вухо, перебір з високими частотами. На загал – нічого так. Але й без претензій на перемогу. Нажаль.

F*Lovers показали фірму: дуже якісно підібране звучання всіх інструментів, було чудово чутно кожен інструмент, хороший вокаліст з гарною подачею. Під них в залі почало теплішати.

Рольова Модель вибухнула справжнім каліфорнійським панком, стиль і поведінка хлопців повністю відповідала тим гуртам, пісні яких вони виконували. Трохи бруднуватий звук майже не псував картину, радував гарний сильний голос фронтмена. Під кінець свого виступу хлопці так розійшлися, що я почав ними пишатися. Правда, Thnx for the memories було так собі. Ну то нічого. Буває. Пісню River підгроулював запрошений вокаліст, чи то Чаркі, чи то Черокі. Ричав нічого так. Дівчата лякалися.

9th Skill показали, як виглядає Linkin Park без Честера Бенінгтона але з Сандрою Насіч. Це був перший гурт, фронтмен(ка) якого показала, як треба себе поводити на сцені вокалістам. Нажаль, її оточували дещо більш закомплексовані хлопці. Ну, все ще попереду. Гарний звук, дуже непоганий вокал, але чомусь сепльований реп. Втім, це не зіпсувало загального враження, публіка взагалі від екстазу стрибала, слемилась і підспівувала.

Тріо Persona, гітарист і басист якого родом з Туреччини, запропонували нам непоганий Depeche Mode, хай і не завжди в ноти, зате з приємним тембром. А коли зазвучали перші акорди Smells Like Teen Spirit, зал просто вибухнув. Це була одна з найшаленіших пісень за концерт (а може і найшаленіша). Хлопці молодці, круто.

Найсильнішим вокалістом за вечір порадував нас гурт InSide. Такої потужної подачі я не бачив вже давненько. Приємним доповненням до цього мега-дядька було симпатичне дівча на басу. Непогана загальна зіграність. Та все ж головною фішкою було саме володіння своїм голосом фронтмена, при чому він віртуозно співав як чистим вокалом, так і гроулом, а також читкою репу в пісні I-E-A-I-A-O (SOAD). Респект.

Певно, найцікавіше за всіх кавери грав саме гурт ГалЯк. Більшість гуртів просто копіювали партії оригіналу. Цей же гурт запропонував нам матеріал у своїй оригінальній манері. Такого веселого виконання пісні Nothing Else Matters світ ще не чув, куди там Y-Axis’у. Харизматичний вокаліст (по сумісництву басист) віджигав не по-дитячому, видаючи під гранатометні басові лінії розвеселу пісню на музику Шізгари. Техніка гітариста та драммера теж достойна похвали. Цей гурт мене вразив у саме серце. І не тільки мене :)

Кавер-бенд з величезним досвідом Море Хуана, широко відома своєю майже щоденною грою по київським клубам і пабам, показали вершини виконавчого професіоналізму. Ідеальний звук, чудовий голос, правильна сценічна подача, високий рівень володіння інструментами – все це про них. Дісно, дуже, дуже класно! Відразу по закінченню виступу, гурт спакував інструменти і виїхав у клуб Максимум грати ще один концерт. Працьовиті дядьки.

The HomeBodies. Хлопцям не завадило б 100 грам для хоробрості – якось дуже скуто, як для виконання пісень Механічного Романсу. А от вокаліст, як раз, віджигав на повну. Коротше, тренуйтеся, панове. Звучали ви непогано.

Київський гурт THD, відомий по кавер-фесту на Пантеру та власним проектом «Триб ют до Даймбега Даррела», роздавав безкоштовні дози металу і пиво в стаканчиках. Легендарна пляшка-слайдер віскі Джек Денієлс теж була присутня. А який слем відбувався під сценою!.. Попри дуже гарну гру і подачу, звук перші півтори пісні був просто перенасичений високими частотами і довбав по вухам. Ну, нам не звикати.

The Magma, морально готуючи народ до приїзду Depeche Mode у Київ, зі своїм завданням впоралася наполовину. Я так і не зрозумів, чому звук був таким… дивним. І сенсацій від Нестле під рукою не було. Можливо, просто не їх вечір. А може, я чогось не розчув. Але не пішло. П.С. Вокалістка сподобалась. Симпатична.

...Тут я зустрів свого знайомого, і мене потягнули грітися у слем. Хочу відмітити, що попри непогану наповненість залу, було холоднувати. Зате у штовханині було тепло :). Тому гурт Hellfire Sox залишив публіці здебільшого приємні враження. Offspring 4ever! Мега-драйв, місцями трохи «правильної» панківської лажі, шалений слем і хор в залі – Пекельні Шкарпетки завдали жару! Як казала Ані Лорак, - Нарешті я зігрілася!

Один з проектів Василя Прозорова(відомий як фронтмен ТОЛ), гурт ПНД, дуже душевно заграв три акустичні пісні у форматі «дві гітари, одна скрипка». Скрипку пиляв вокаліст гурту ГалЯк, різносторонньо розвинена людина; другою гітарою був гітарист все того ж гурту. Виступ пройшов ніби удома: слухачів запросили сісти, і слухачі сіли! У такій домашній атмосфері ми почули акустичні кавери на Нірвану, Сліпкнот та Кіно. Пісню «Перемен» підспівував весь зал, включаючи журі. Після виступу гурту була тільки одна думка: у трійку фіналістів вони точно ввійдуть.

Далі був, так би мовити, гурт вечора - Delia (це моя приватна думка). У їхньому виступі поєдналося все те, що мало бути того вечора у кожного гурту: гарний звук, відмінна поведінка на сцені, і, що дуже важливо, дівчина-енерджайзер Настя за мікрофоном, найкращий жіночий голос вечора. Рамштайн у їх виконанні звучав впевнено і по-пробивному; сценічні образи «я у мами, блін, шахтар!» з ліхтариками-стробоскопами на лобі виглядали дуже продумано і доречно. Заміна синтезатор них звуків живою скрипкою позитивно вплинула на звучання колективу: коли у гітариста раптово відключилася гітара, публіка цього майже не помітила і продовжувала стрибати – настільки вдало поєдналися вокал, бас та виріб послідовників Страдиварі. А як завзято Настуся лупцювала гітариста батогом! А як завзято він лупцював сам себе! :) Однозначно, найкращий «важкий» гурт вечора. Приходьте 5 лютого в Бінго на презентацію їх дебютного альбому «Спогад» (інформація прозвучала на правах реклами. Гроші не забудьте занести!).

Деатхе-метал наступає! Гурт Perishing Humanity (ex-Wasteland) подарував присутнім безкоштовну остаточну анігіляцію мізків своєю важкою гітарно-корданною артилерію. Брутальний вокал у супроводі потужних ритмів – це вам не цацки-пецки! По закінченню виступу гуманістів народ під сценою ще довго загоював носи і збирав по підлозі вибиті зуби зламаними руками. Гурт крутий і брутальний. Мітал!

Творчість формації Металліка у виконанні гурту Y-axis остаточно довела публіку до екстазу. Улюблені хіти «Master of Puppets», «Enter sandman», «Seek and Destroy» - що тут ще сказати. Круті пацани, крута музика… і розлаштована гітара Міши, соло-гітариста гурту. Нажаль, ця пляма дещо зіпсувала картину виступу хлопців. Хто-хто, а вони знають, як відриватися на сцені на повну. На щастя, перед останньою піснею диво-гітару замінили на налаштовану. Якби не цей негаразд, гурт міг би претендувати на попадання в трійку. Сильний голос Макса, чіткі швидкісні рифи,  шалений відрив на сцені – ось так вай-ексіси розважаються довгими зимніми вечорами.

Наступна банда запам’яталася наявністю фаєр-шоу під пісню Рамштайну Feir Frei, та неймовірно гучною та агресивною співачкою Мар’яною, милим, симпатичним дівчам, яка своїм голосом розривала серця шанувальникам деатхе-металу, особливо адептам Arch Enemy. Я закохався, так і передайте Ані Бо (тільки моїй дівчині не кажіть). Також окремий респект за гарно виведений звук синтезатора, в загальному музичному бомбардуванні це був єдиний промінь світла мелодії. Також особиста дяка гурту від мене: Dead Eyes See No Future у вашому виконанні мені сподобалося більше за оригінал. Серед мінусів: дуже поганий підбір звучань гітар, вийшла така-собі «каша». Тільки завдяки шпаргалці стало зрозуміло, що перша пісня належить творчості гурту Lamb of God. Більше середніх частот, і все було б добре. Мало не забув, бенд зветься Submind.

Завершувала шоу метал-формація Lacerta. Душевне виконання пісні Рамштайну Mutter, трохи творчості Сліпкноту, і гурт завершив музичну частину вечора. Варто відмітити чудово налаштовані барабани і загальний непоганий звук. А от сам виступ чомусь майже не запам’ятався.

18 команд за вечір… і публіка стійко трималася до останнього! Півні вже давно прокукурікали 23 рази, коли музика нарешті стихла. І тут все і почалося: дві третини залу, якщо не більше, розчинилися у повітрі. Кому голосувати, шановні?

Журі оголосило список претендентів на перемогу: InSide, Delia, ПНД. Ну, вибір цілком достойний… рештки публіки віддали свої голоси за улюблених кандидатів. Гурт ПНД виграв з перевагою у майже десять голосів. Друге місце посіла Delia. Що ж, вітаємо переможця!

Загальні зауваження щодо концерту:
 
            Респекти за:
 
1.      Чудове світло і ту людину, яка їм керувала – влучно і доречно.
2.      Гарний звук більшості команд при такій завантаженості.
3.      Хлопцям, які мене три рази рятували у слемі від затоптування.
4.      Владу Ляшенко за загальну ідею концертів і втілення її у життя.
 
Дуже велике фє за:
 
1.      Холод у гримерці. Шановні, ну це ж неподобство! Людям грати, а в них пальці на руках мерзнуть! А батареї, ну, може, теплі, але ні разу не гарячі! Міняйте опалення, терміново!
2.      Затримку концерту. Гуртів багато, це було гарно відомо наперед. Якщо б він закінчився на ті пів-години запізнення раніше, то й голосувало б більше людей. Я сам не встиг на останнє метро своєї гілки, що тут вже казати про тих, у кого батьки вночі сплять, а не евакуюють своїх нащадків з центру міста у двадцятиградусний мороз?
3.      Про ціни в барі мовчу. Страх і ненависть у Києві. Ніяких антикризових пропозицій «для сугрєву». Мерзніть на здоров’я.
 
Попри всі негаразди, шоу однозначно вдалося. Від імені публіки, я дякую усім командам, які подарували нам це свято, зігрівши наші душі серед зимової люті. Зустрінемося на концертах!

П.С. Є деякі люди, не згодні з результатами конкурсу. Я там був. Все було чесно. Голоси підраховувалися прямо на сцені, ніхто не махлював і не докладав зайвих папірців. Так що ПНД виграв чесно. Але. Я не розумію, навіщо цей гурт запросили до загальної програми. Метою каверфестів була підтримка молодих команд, а не сайд-проектів людей, у яких і так склалася музична кар’єра, а у Василя Прозорова точно вже все це було. На фіга дорослому дядьку п’ять тисяч гривень, які він і так заробить за місяць, на відміну від гуртів з молодими людьми, які останні стипендії віддають за репетиції?

Поганих чи відверто слабких гуртів не було, і було чимало достойних звання кращого гурту претендентів. Я не буду критикувати журі, хай його склад і не ідеальний: а який склад ідеальний? Я не буду писати на форумах «нас обманулі», чи «ПНД – гурт Влада Ляшенка, тому вони і виграли». Не тому вони виграли. Вони просто завоювали ваші серця. Ви самі їх обрали. Тільки от не можна було їх ставити в загальну програму. Це принципово інший рівень професіоналізму. От така штука, малята.


Спеціально для rock.kiev.ua

 

2010-02-11


28-4-2017

Начало - 19:00 Цена: от 160 грн.

29-4-2017

Начало - 17:00 Цена: от 100 грн.

30-4-2017

Начало - 16:00 Цена: 150-400 грн.

13-5-2017

Начало - 15:00 Цена: 300-600 грн.

20-5-2017

Начало - 17:00 Цена: 220-450 грн.

14-9-2017

Начало - 20:00 Цена: 690-1400 грн.